Auto Yadak

:: home    :: about us    :: contact    :: useful info    e-order!شماره 3: مدیریت بازار ؛ سهم بازار – اسفند 88

هر موسسه در کنار مزایا و محاسن خود مسائل و مشکلاتی را نیز به همراه دارد وآن اینکه برای بهره برداری مطلوب از تقاضای بازارهای گسترده ابتدا باید تقاضای موجود برای محصولات شرکت خود و کالاهای شرکتهای رقیب را محاسبه و میزان تقاضای آتی را برآورد نماید تا سهم بیشتری برای خود نسبت به رقبا آماده نماید. موسسه با توجه به خط مشی و اهدافی که دارد و با در نظر گرفتن شرایط متعدد و مختلف رقبا باید در نظر داشته باشد چه سهمی از بازار را می تواند به خود اختصاص دهد.تخمین تقاضای کل بازار برای مقطع زمانی معین و تعیین سهم فروش آتی خود در آن مقطع به پیش بینی فروش کمک شایانی میکند .

ابتدا باید درک درستی از سهم بازار داشت. منظور از سهم بازار بخشی از کل بازار است که شرکت مورد نظر ما آن را به خودش اختصاص داده است.سهم بازار یکی از مهمترین معیارهای سنجشی و اندازه گیری کمی است که وضعیت یک شرکت را نسبت به رقبا نشان می دهد؛ و از آن می توان برای اندازه گیری میزان موفقیت یا شکست به خوبی استفاده نمود.سهم بازار موسسات به دو نوع مطلق و نسبی تقسیم می شود که به بازار یک شرکت از کل بازار – سهم بازار مطلق – و به سهم شرکت نسبت به بزرگترین رقیب خود در بازار – سهم بازار نسبی – اطلاق می شود. برای مثال فرض کنید کل فروش پیستون موتور دستگاه # در کل بازار ایران اعم از مارکهای مختلف 1000 دست در سال باشد و فروش شما از این قطعه با مارک مخصوص شما درسال 50 دست باشد سهم بازار مطلق شرکت شما 2.5% خواهد بود و فرض کنید اگر سهم بزرگترین رقیب شما ( که به همین شکل محاسبه می شود)20% باشد سهم بازار نسبی شما 12.5% خواهد بود.
پس به اختصار می توان گفت که از 100دست پیستون (هر مارکی) که در بازار به فروش می رسد 2.5 دست شما و در مقابل رقیب شما 20 دست به فروش می رساند (سهم مطلق) و از هر 100 دست پیستونی که رقیب شما به فروش می رساند شما فقط 12.5 دست به فروش می رسانید (سهم بازار نسبی) اینجاست که شرکت شما باید سعی کند با اندازه گیری میزان واقعی تقاضا نسبتها و درصد های موجود را بالاتر برده و خود را به رقیب نزدیکتر نموده تادر آینده سهم بیشتری از بازار را از آن خود نماید.

ادامه دارد...

شماره 2: هشدار شرکت تادانو در مورد سوئچ برگردان فرمان - اسفند 87

جرثقیل های کارگاهی سری GR,TR,AR تادانو دارای سیستمی بنام برگردان فرمان Reverse Steering      می باشند که برای استفاده موثر و بهتر در محیط کارگاهی طراحی شده و برای تردد در معابر عمومی استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

این سیستم بدین شکل عمل می کند که وقتی بوم دستگاه برای بالا بردن چیزی به پشت جرثقیل برمی گردد این سیستم بطور اتوماتیک با تشخیص مکان بوم فعال شده و کلید آن بروی ON قرار می گیرد.Reverse Steering Switch ON  و وقتی بوم به حالت جلوی جرثقیل بر میگردد کلید بصورت خودکار به حالت OFF برمی گردد.

اما در حالتی که سیستم برقی دستگاه دارای اشکال باشدکه موارد بسیاری مشاهده شده است حتی زمانی  که بوم به حالت عادی به جلوی چرثقیل بر گردانده شود کلید در قسمت  ON باقی می ماند ودر صورتی که چرثقیل در معابر عمومی تردد کند بسیار خطرناک میشود چراکه گردش فرمان با چرخها هماهنگ نبوده بلکه بر عکس آن عمل میکند و امکان برخورد با سایر وسائط نقلیه را بوجود می آورد!!

لذا حتما قبل از تردد در معابر عمومی کلید برگردان فرمان Reverse Steering  برروی OFF باشد و حتما این کلید را جک نمایید.

در جرثقیل های تادانو دو نوع کلید Reverse Steering با توجه به مدل و سری دستگاه طراحی شده که محل آن در شکل ذیل مشخص شده است.این متن ترجمه متن رسمی  ارسالی شرکت تادانو می باشد که جهت اطلاع ارسانی به عزیزان برروی سایت  Autoyadak.com قرار گرفته است.شماره 1: زمان مناسب خرید کالا - بهمن 87

زمان ومقدار سفارش کالا به روش خرید؛نوسانات قیمت؛ مدت تهیه کالا؛مقدار تولید و نقدینگی خریداران بستگی دارد.اما درصورتی که نوسان قیمت یک کالا را در بازار ثابت و منطقی در نظر گرفته و تولید و نقدینگی در شرایط مطلوبی باشد آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید کالا یا قطعه یدکی که فروش مناسبی از آن دارید همیشه باید به موجودی خود در انبار توجه داشته باشید تا تمام نشود؟!
بلی با توجه به اینکه قطعات یدکی پرمصرف و کم مصرف در هر زمینه کاری وجود دارد آیا شما می دانید چه موقع باید اقدام به خرید قطعه مربوطه نمایید تا همیشه تعداد موجودی کافی در انبار از آن قطعه داشته باشید؟

تلاش شده در ذیل فرمولی در این رابطه به عزیزان و همکاران با ذکر مثال ارائه گردد.

تعداد مصرف قطعه مربوطه در سال تقسیم بر مدت کار فروشگاه یا موسسه در سال = عدد بدست آمده {؟}
عدد بدست آمده بالا{؟} ضربدر زمان سفارش یا تهیه قطعه مربوطه = مقدار موجودی در انبار به این عدد رسید باید اقدام به خرید کرد {#}

به طور مثال فرض کنید شما فروشنده قطعات یدکی ... هستید و در سال 500 دست لنت ترمز این وسیله را می فروشید؛ با توجه به تعطیلات رسمی و شخصی که در فروشگاه خود دارید 250 روز مشغول بکار هستید و زمان تهیه این قطعه با توجه به زمان درخواست از شرکت یا کارخانه مربوطه ؛آماده نمودن آن و مدت ارسال برای شما 15 باشد طبق فرمول ارائه شده هر وقت موجودی لنت ترمز شما به 30 دست رسید باید اقدام به خرید نمایید تا موجودی مناسب را در انبار داشته باشید.

تعداد مصرف قطعه مربوطه در سال (500) /(تقسیم بر) مدت کار فروشگاه یا موسسه در سال (250)
برابراست با (2)
مقدار روزی که طول می کشد جنس بدست شما برسد (15) ضربدر عدد بدست آمده بالا (2) که برابراست با عدد (30) که نشان دهنده این است که هر وقت موجودی شما بعدد (30) رسید باید اقدام به خرید نمایید.

امید است کمک کوچکی به همکاران عزیز باشد.Top^


home   about us    contact    useful info    site map